Wysokiej jakości tynki maszynowe w łódzkim

Wysokiej jakości tynki maszynowe w łódzkim

Po doprowadzeniu domu do stanu surowego zamkniętego, gdy stoją już ściany, jest dach i okna oraz instalacje zamontowane na ścianach, przychodzi czas na wykonanie tynków. Tynkowanie wnętrza oraz wybór typu i sposobu nakładania tynku to ważny etap budowy domu. Wybierając sposób tynkowania warto się zdecydować na tynkowanie maszynowe. Tynki maszynowe kosztowo są porównywalne z tynkami narzutowymi przygotowywanymi ręcznie mają jednak szereg zalet, które przemawiają za tynkowaniem maszynowym. Tynki wykonywane maszynowo mają przede wszystkim jednolitą strukturę na całej tynkowanej powierzchni. Są wykonywane z gotowych  mieszanej rozrabianych jednolicie w agregacie tynkarskim. Są więc nieczułe na błędy człowieka, czy niejednorodności materiałów przygotowywanych w warunkach domowych dla tynków wykonywanych ręcznie.

Piękne wnętrze domu dzięki tynkom maszynowym

tynki maszynowe w łódzkimJakość tynkowania ma ogromne znaczenie dla komfortu mieszkania i estetyki pomieszczeń. W końcu tynki pozostają z nami praktycznie przez cały czas eksploatacji domu. Oczywiście będziemy zmieniać wystrój poprzez malowanie i tapetowanie, ale tynków raczej nie będziemy wykonywać ponownie. Decydując się na tynki maszynowe w łódzkim, masz swobodny wybór materiałów do tynkowania. Tak samo jak przy tynkowaniu ręcznym, masz do wyboru tynki cementowo-wapienne, tynki wapienne i tynki gipsowe. Każdy z tych rodzajów tynku ma swoje właściwości, trochę inny sposób przygotowania podłoża i czas realizacji prac wykończeniowych. Tynki maszynowe cementowo-wapienne wymagają położenia warstwy wstępnej tzw. obrzutki lub szprycy. Po ok. 48 godzinach wykonuje się drugą, właściwą warstwę tynku a następnego dnia zaciera się tynk do stanu gotowego. Tynk wapienny wykonuje się podobnie jak tynk cementowo-wapienny, jednak ma on inne właściwości. Ze względu na brak cementu w składzie, tynk wapienny wiąże i twardnieje wolniej, można więc realizować prace wykończeniowe w mniejszym pośpiechu. Tynk wapienny posiada także właściwości higroskopijne tj. gdy w pomieszczeniu panuje duża wilgotność, tynk wchłania nadmiar wilgoci a gdy powietrze się osusza, tynk oddaje wilgoć do pomieszczenia. Może to być korzystne w pomieszczeniach mieszkalnych ogrzewanych zimą centralnym ogrzewaniem. Tynki maszynowe gipsowe wykonuje się jednowarstwowo, nie ma potrzeby kładzenia warstwy wstępnej. Tynki gipsowe po obróbce końcowej i wyschnięciu, co zwykle trwa około tygodnia, posiadają wygląd i gładkość porównywalną z gładzią gipsową. Nie ma więc potrzeby dodatkowego wykańczania ścian gładziami. Wybór rodzaju tynku ma znaczenie nie tylko dla estetyki tynkowanych pomieszczeń, ale też może mieć wpływ na zdrowie osób mieszkających w domu. Może być też ważny sam wykonania tynków, nie tylko samego nakładania zaprawy tynkarskiej, ale także wiązania tynku i możliwości rozpoczęcia kolejnego etapu robót wykończeniowych. Te wszystkie aspekty warto wziąć pod uwagę oraz skorzystać z rady i pomocy doświadczonej firmy zajmującej się tynkami maszynowymi. Bo o ile sposób nakładania różnych rodzajów tynku jest podobny, to już właściwości wytynkowanych ścian będą różne od wybranego przez nas materiału do ich pokrycia. Zawssze jednak dobrze wykonane tynki maszynowe będą cieszyły nasze oczy i będą wływały na dobry klimat w naszym domu.

Obecnie stosowane w budownictwie materiały i technologie pozwalają znacznie skrócić czas realizacji inwestycji budowlanej. Jedną z metod na skrócenie czasu budowy domu jest tynkowanie maszynowe. Tynkowanie maszynowe średniej wielkości domu może zająć dwa-trzy tygodnie, podczas gdy tynkowanie ręczne do dwóch miesięcy. Materiały i urządzenia do tynkowania maszynowego są dopracowane i sprawdzone. Mimo, że materiały do tynków maszynowych są nieco droższe niż tynki przygotowywane ręcznie, to z uwagi na krótszy czas tynkowania koszt usługi jest porównywalny. Warto więc skorzystać z tynków maszynowych w łódzkim aby cieszyć się jednolitym równym tynkiem w swoim domu.

Close Menu