Wykonywanie malowanych portretów na zamówienie

Wykonywanie malowanych portretów na zamówienie

Wiele osób ma obsesje na punkcie utrwalenia wizji swojej osoby. Widzimy to przesadne zainteresowanie swoją osobą poprzez częste wykonywanie swoich zdjęć, na przykład poprzez popularne telefony komórkowe. Utrwalenie wizerunku towarzyszy nam tak naprawdę od tysiącleci i jest to jeden ze sposobów na naszą teoretyczną nieśmiertelność. W jaki sposób w końcu pokazać przyszłym pokoleniom, że kiedyś istniała taka osoba jak my jeśli nie poprzez utrwalenie naszego wizerunku?

Ceny portretów na zamówienie

portrety na zamówienie cenaWiadomo, że najprostszym sposobem na utrwalenie naszego wizerunku jest zdjęcie, ale stało się ono już na tyle banalne, że pewnie w przyszłości nikt już nie zwróci na nie większej uwagi. A co jeśli zrobimy w tym zakresie coś bardziej wyjątkowego? Coś co po latach będzie wzbudzało zainteresowanie i będzie miało na tyle dużą wartość, że nie zmusi użytkownika przeglądającego nasz wizerunek w przeglądarce do wciśnięcia przycisku delete. Mówię tutaj o ręcznie malowanych portretach, wykonanych przez prawdziwych artystów, którzy posiadają bogate zaplecze techniczne. Wykonywaniem portretów na zamówienie zajmuje się wielu malarzy i jest to dla nich sposób na życie. Za sprzedaż swoich umiejętności mogą godnie wyżyć w tym kapitalistycznym świecie, co jest w pełni zrozumiałe. Trzeba jednak uzmysłowić sobie to, że jeśli chodzi o portrety na zamówienie cena może być bardzo zróżnicowana, w zależności od sławy i umiejętności danego artysty. Malarze, którzy już zasłynęli dzięki swoim umiejętnością zazwyczaj korzystają ze swojej sławy i kasują więcej za swoje umiejętności. Malarze, którzy nie są sławni mają dużo niższe ceny. Co jest ciekawe, cena portretu nie jest wprost proporcjonalna do umiejętności malarza, ale do jego sławy. Powoduje to pewne dysproporcje na rynku, a nam daje możliwość za niewielkie pieniądze zakupienia portretu, który przedstawia dużą wartość techniczną, gdyż został wykonany przez dobrego, ale nie sławnego artystę. Takie osoby muszą zarobić na chleb i często nisko oferują swoje usługi.

Oczywiście sławne osoby nie wybiły się tylko za piękne oczy, gdyż na pewno wcześniej wykazali się swoimi umiejętnościami. Jest jednak jeszcze wielu artystów, którzy jeszcze nie pokazali co potrafią, a umieją naprawdę dużo. Być może będziemy mieli szczęście, że trafimy na takiego przy okazji malowania naszego portretu. Ma to jeszcze jedną pozytywną cechę, mianowicie taką, że jeśli artysta, który wykonał dla nas portret kiedyś stanie się sławny, to automatycznie wartość naszego portretu wzrośnie, być może nawet będzie wart miliony.

Close Menu