Usługi dźwigowe w Poznaniu

Usługi dźwigowe w Poznaniu

Duże inwestycje budowlane wymagają zastosowania sprzętów o dużych gabarytach. Zwykła taczka i młotek to w takiej sytuacji za mało, stosuje się wówczas maszyny wielkogabarytowe. Jeżeli prace postępują i musimy zacząć robić coś na wysokościach, problemów zaczyna być więcej. Przede wszystkim pojawia się temat przeniesienia jakichś ciężkich materiałów na wyższe piętra. Oczywiście do tego wymagane są specjalistyczne maszyny, takie jak dźwigi. Żadna chyba firma budowlana nie dysponuje takim dźwigiem na własny użytek, nie ma go w swoim zapleczu maszynowym, ponieważ jest to maszyna wyjątkowo droga, ciężki jest także jej transport i tak dalej.

Wynajem dźwigów w Poznaniu

usługi dźwigowe - poznańW związku z tym dużą popularnością cieszą się usługi dźwigowe – Poznań zaś jest miastem, w którym tego typu usługi świadczy co najmniej kilka renomowanych firm. Oferują one wynajem dźwigów o różnych parametrach technicznych. Sprzęt może mieć różny unos i zasięg ramienia, może nadawać się zatem do przenoszenia elementów o określonej wadze. Dobór maszyny powinien być przemyślany, aby już na placu budowy nagle nie okazało się, że tak naprawdę unos jest zbyt mały, aby przenieść ciężkie słupy stalowe czy jakieś inne elementy. Najczęściej jednak takie firmy oferujące usługi dźwigowe w Poznaniu mają dość szeroki wybór maszyn, dlatego z pewnością znajdziemy taką, która spełni nasze oczekiwania. Oczywiście taka usługa potrafi sporo kosztować – koszt zależy nie tylko od samego faktu wynajmu, ale także od tego, że taki dźwig trzeba przetransportować. Jeżeli jest to po prostu ramię dźwigowe umieszczone na naczepie samochodu ciężarowego, wówczas problem jest mały – po prostu do kosztów dochodzi cena paliwa, jakie kierowca zużyje na dojazd w wyznaczone przez nas miejsce. Inaczej jeżeli decydujemy się na przykład na wynajem dźwigu gąsienicowego. Ten musi być przetransportowany na lawecie, zatem cena rośnie. Jednakże powinniśmy być przygotowani na takie koszta, dźwig bowiem będzie konieczny w pracach na wysokości i w przenoszeniu ciężkich elementów, dlatego jego wynajmu nie unikniemy.

Podpisując umowę z firmą oferującą usługi dźwigowe w Poznaniu, określamy czas wynajmu. Lepiej zdecydować się na dzień czy dwa dłużej niż przewidywany czas robót, ponieważ jeżeli będziemy mieli opóźnienia, nie zawsze uda nam się po czasie wydłużyć umowę – firma może mieć już innych klientów, którzy czekają na nasz dźwig i już wpłacili za niego zaliczkę. Warto o tym pamiętać, ustalając warunki wynajmu. Dzięki temu będziemy zadowoleni z usług dźwigowych.

Close Menu