Solidna obroża handamde

Solidna obroża handamde

Każdy posiadacz silnego i dużego psa doskonale wie, jak ciężko kupić dobrej jakości szelki lub obrożę odpowiednią dla takiego pupila. Często wiele osób decyduje się na zakup kolczatki w dodatku źle dobranej, co w żaden sposób nie służy psu na spacerach. Warto się trochę zagłębić w temat obroży dla dużych psów, ponieważ kupno odpowiedniej z nich może być zarówno proste, jak i tanie.

Ręcznie szyta obroża dla dużego psa

ręcznie szyte obroże dla psówOd kilku lat posiadam psa rasy Cane Corso i doskonale znam problem związany z dopasowaniem dla takiego psa odpowiedniej obroży lub szelek. Wera, bo tak nazywa się mój psiak, zawsze była psem bardzo żywiołowym, co w połączeniu z jej siłą kończyło się nierzadko rozerwaniem nowej obroży, która po prostu potrafiła pękać. Czasami też okazywało się, że zakupiona przeze mnie obroża być może była solidna, ale także była zbyt cienka, co kończyło się tym, że pies podczas szarpnięcia zaczynał się dusić. Szukałam pomocy na forach internetowych, ale większość ludzi doradzała, abym kupiła większą kolczatkę, co oczywiście nie wchodziło w rachubę. Wera ładnie chodzi na smyczy, ale czasami na widok wiewiórki lub kota włącza jej się instynkt łowiecki, dlatego mój pies chodzi z bardzo cieniutką kolczatką, która ma na celu jedynie korygować psa, a nie dusić go. Do kolczatki niezbędna była mi po prostu dobrej jakości obroża. Po jakimś czasie znalazłam w internecie ręcznie szyte obroże dla psów. Firma w swoim sklepie online posiadała naprawdę ogromny wybór, ponieważ w ofercie można było znaleźć zarówno małe i słodkie obróżki dla malutkich piesków, jak i te dostosowane właśnie dla większych i silniejszych ras. To, co urzekło mnie w obrożach to przede wszystkim ich wygląd i różnorodność. Można było zamówić sobie obrożę z imieniem psa, albo jakimkolwiek innym napisem, a nawet wybrać jego czcionkę! Można było też ozdobić obrożę ćwiekami lub innymi dodatkami, jak i również wybrać materiał i szerokość obroży. Zdecydowałam się zamówić szeroką i skórzaną obrożę z imieniem mojego psa. Przy składaniu zamówienia podałam obwód szyi psa oraz napisałam, że zależy mi na naprawdę solidnej obroży, ponieważ mój pies to Cane Corso.

Kiedy kurier dostarczył moją zamówioną obrożę, byłam pod ogromnym wrażeniem. Obroża była wykonana przepięknie i z dbałością o najdrobniejszy szczegół. W dodatku posiadała specjalną wkładkę, która zapobiegała obtarciom u psów z krótką sierścią. Obroża okazała się niesłychanie wytrzymała, a dzięki temu, że jest właśnie taka szeroka, mój pies nie krztusi się, kiedy troszkę za mocno pociągnie smycz. Wreszcie mogę być całkowicie spokojna o bezpieczeństwo mojego psa na spacerze.