Sala na wesele ma duże znaczenie

Sala na wesele ma duże znaczenie

Przygotowania do wesela zaczęliśmy dość wcześnie, ponieważ doskonale zdawaliśmy sobie sprawę, iż o wiele rzeczy trzeba będzie zadbać. Chcieliśmy przecież przygotować ślub, o którym zawsze będziemy pamiętać, oraz wesele, które wszyscy goście będą miło wspominać. Nie mieliśmy doświadczenia w organizowaniu takiego wydarzenia, ale obserwacje czy rozmowy ze znajomymi trochę nas uczuliły na pewne kwestie, choćby na fakt, żeby odpowiednio wcześnie zarezerwować salę, didżeja czy fotografa. I rzeczywiście, miało to swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, o czym szybko się przekonaliśmy.

Jaka najlepsza weselna sala?

sale weselneZaczęliśmy od poszukiwania sali na wesele. Okazało się, że faktycznie z terminami bywa trudno. Na szczęście znaleźliśmy obiekt, który spełniał nasze wymagania. W zasadzie to sale weselne, które obserwowaliśmy, były urządzone w podobnym klimacie i nawet położone były w podobnych okolicach, ponieważ zależało nam na raczej spokojnym miejscu, z dala od często uczęszczanych dróg.  Inne ważne kryterium, na które zwracaliśmy uwagę, to miejsca noclegowe. Wśród zaproszonych gości były osoby nawet z zagranicy, więc koniecznością było zapewnienie im pokoju do spania. W zasadzie to zauważyliśmy, że tego typu obiekty są już niemal standardem. To spore udogodnienie, gdyż dużą salę i noclegi można łączyć w przypadku nie tylko wesel, ale też szkoleń czy konferencji. W każdym razie ośrodek, który wybraliśmy, oferował pokoje dla gości. Poza tym liczyliśmy na miejscówkę z salą na tyle sporą, żeby starczyło miejsca na stoły, przestrzeń do zabawy i dla zespołu, który miał odpowiadać za rozrywkę gości. Od razu też zwracaliśmy uwagę na menu. Niby nie mieliśmy nie wiadomo jak rozległych oczekiwań dotyczących dań na stołach, ale woleliśmy mieć jasność co do oferty. Sala weselna połączona z restauracją to także szalenie komfortowa opcja, też będąca już w zasadzie powszechną ofertą. I kolejna istotna kwestia, czyli parking. Wiadomo, że wesele to duża impreza. Goście, fotograf, zespół, wiele osób przyjeżdża samochodami, muszą je więc mieć gdzie zostawić. Sporej wielkości parking na pewno jest znakomitym wyjściem.

Wiadomo, że przygotowania do wesela to nie tylko znalezienie sali weselnej. Musieliśmy także poszukać fotografa oraz zespołu, który miał zabawiać naszych gości. Także poszukiwanie zaproszeń było dość wymagającym zadaniem, sporo różnych projektów przejrzeliśmy. Podobnie rzecz się miała z ubraniami. Suknia ślubna, garnitur, dodatki, przymiarki, naprawdę sporo tego było. I nie możemy zapominać o dekoracjach, w końcu chcieliśmy, aby nasza weselna impreza oraz ślub były takie, o jakich zawsze marzyliśmy.

Close Menu