Profesjonalna narzędziownia z Bydgoszczy

Profesjonalna narzędziownia z Bydgoszczy

W obecnej sprzedaży była naprawdę zastraszająca gama akcesoriów do replik asg, i nie było chyba gracza który nie byłby w końcu w stanie znaleźć odpowiadającego mu wariantu szyn czy obudowy. Jednak głównie były one przeznaczone do najpopularniejszych modeli, a wiele replik mniej znanych lub prototypowych karabinów w ogóle nie było produkowanych.Wielu graczy, w tym i ja, musiało więc zadowolić się innym rodzajem repliki, choć wielu kolegów próbowało sił w produkcji własnych akcesoriów, z większym lub mniejszym powodzeniem.

Narzędziownia do obróbki metalu

narzędziownia w BydgoszczyOd jakiegoś czasu, wspólnie z kolegami zastanawialiśmy się nad zmianą ekwipunku, gdyż wszystkim nam podobała się nowoczesna, futurystycznie wyglądająca broń, która niestety nie miała żadnych replik, gdyż była bardzo mało znana i nie używana zbyt powszechnie. Z tego też powodu, sami postanowiliśmy zmontować repliki tych karabinów, choć nie mieliśmy do tego odpowiednio dobrych narzędzi, ani też nie zadowalał nas efekt chałupniczych przeróbek, jakie nieraz widywało się u graczy na strzelaniach. Do wykonania skorupy repliki potrzebne były porządne tokarki cnc, które raczej nie były dostępne dla zwykłych użytkowników, bo przeznaczone były bardziej do pracy w dużych zakładach przemysłowych. Tego rodzaju urządzenia posiadała bardzo renomowana narzędziownia w Bydgoszczy, do której wielokrotnie zgłaszali się koledzy mający własne projekty przeróbek sprzętu. Zakład wykonywał elementy o naprawdę dużej złożoności, nie tylko duże części, ale również niewielkie podzespoły wewnętrzne, dobierając materiał wedle przeznaczenia danego elementu tak by był on nie tylko jak najwyższej jakości ale również posiadał wysoką trwałość i odporność na zużycie, zwłaszcza jeśli miał to być element mechaniczny o dużej intensywności pracy. Nasz projekt był dość skomplikowany bo wymagał dużego nakładu pracy i bardzo precyzyjnego dopasowania elementów, aczkolwiek nie był on szczególnie trudny do wykonania, jak się okazało, i nie był również czasochłonny.

Maszynowe wykonanie dużych podzespołów zajęło niespełna kilka godzin, i tylko najmniejsze elementy mechaniczne musiały być wykonane wolniej i z większą dokładnością, aczkolwiek efekt końcowy, mimo ceny odpowiedniej do złożoności i precyzji wykonania wszystkich elementów, był zdecydowanie zadowalający. Wszystkie podzespoły były wykonane niezwykle dokładnie i bez problemu można było je zmontować w całość, bez absolutnie żadnych niedoróbek i skaz. Te części, które posiadały jakiekolwiek uszkodzenia, powstałe podczas procesu, zostały natychmiast wymienione przez pracowników.