Pozytywne efekty podawania psom surowego mięsa

Pozytywne efekty podawania psom surowego mięsa

Wielu właścicieli czworonogów zastanawia się, czym karmić swojego pupila. Ważne jest, aby pamiętać, że mięso stanowi podstawę diety psa, dlatego ważne jest, by podawać mu jego różne rodzaje, które przygotowywane są we właściwy sposób. Niestety wielu opiekunów karmi swoje zwierzaki gotowymi karmami, rezygnując z samodzielnego przygotowywania posiłków. Tego typu postępowanie sprawdza się w przypadku osób zapracowanych, które na nic nie mają czasu. 

Podawanie czworonogom surowego mięsa zapewnia zdrowie

wieprzowe surowe mięso dla psaGotowa karma często nie zawiera jednak niezbędnych składników odżywczych, co w efekcie sprawia, iż pies może w przyszłości zmagać się z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi. Warto zatem samodzielnie przygotować pokarm i zdecydować się na taki, który jest najlepszy dla zwierzaka. Podstawą jego diety powinno być mięso z niewielką domieszką warzyw i owoców. Dzięki temu dieta czworonoga będzie bogata w witaminy i mikro- i makroelementy. Doskonałym wyborem jest wysokiej jakości wieprzowe surowe mięso dla psa, które zazwyczaj nie wywołuje reakcji alergicznych w postaci świądu skóry, zapalenia przewodu pokarmowego i biegunek oraz wymiotów. Największe właściwości uczulające ma bowiem mięso drobiowe, dlatego warto z niego zrezygnować. Czasem zwierzakowi można podać także podroby, które bogate są w białko, kwasy tłuszczowe, składniki mineralne i witaminy. Mięso wołowe i wieprzowe będzie najlepszym wyborem, gdyż jest dobrze tolerowane i doskonale się trawi, nie obciążając żołądka czworonoga. Ważne jest, by zwrócić uwagę na jego jakość i decydować się tylko i wyłącznie na to, które jest świeże i pochodzi ze sprawdzonego źródła. Czasem można także podawać inne rodzaje mięs, jak jagnięcina lub ryby. Warto także urozmaicać posiłki, gdyż wówczas dieta czworonoga będzie różnorodna. Mimo tego, iż podawanie surowego mięsa często budzi szereg wątpliwości, to jednak tak naprawdę jest to pokarm, który jest najbardziej zbliżony do tego, jaki nasz zwierzak otrzymywałby w środowisku naturalnym. Decydując się na wysokiej jakości mięso likwidujemy ryzyko wystąpienia groźnych zatruć bakteryjnych.

Podawanie surowego mięsa pozytywnie wpływa na samopoczucie zwierzaka, dostarcza mu szeregu składników odżywczych, a także zapobiega występowaniu problemów z układem pokarmowym. Mięso, a także kości, niewielkie dodatki warzyw i owoców sprawiają, że dieta czworonoga jest odpowiednio skomponowana. Produkty, które pochodzą z zaufanego źródła nie zawierają pasożytów, wirusów i bakterii, dlatego mogą być podawane czworonogom w każdym wieku.