Odpowiedni grill na wspólne biesiadowanie

Odpowiedni grill na wspólne biesiadowanie

Mamy wiosnę więc pora zacząć sezon grillowy. Od końca lat dziewięćdziesiątych przyrządzanie potraw na ruszcie stało się pretekstem do spotkań rodzinnych lub w gronie przyjaciół. Słowo grillowanie stało się synonimem dobrze spędzonego czasu na świeżym powietrzu. Zawsze, kiedy tylko zrobi się ciepło i słońce poświeci dłużej na niebie, Polacy rozpoczynają wspólne biesiadowanie na działkach, w ogrodach i w miejscach do grillowania specjalnie przeznaczonych. 

Czemu grillowanie jest tak przyjemne

weber grillKto z nas nie lubi ciepłych, letnich wieczorów spędzonych przy grillu w towarzystwie rodziny lub przyjaciół. Dlatego tak lubimy przyrządzać jedzenie na rożnie. Nie chodzi tu do końca o smak potraw tylko o całą otoczkę, która jest zbudowana wokół oczekiwania na ugrillowane mięso czy inne smakołyki. Skoro więc jest to jednoznaczne z mile spędzonym czasem, to nic dziwnego, że kiedy tylko robi się ciepło, praktycznie na każdym osiedlu domków jednorodzinnych czy też w okolicy ogródków działkowych, zaczyna być wyczuwalny  charakterystyczny zapach grillowanych potraw. Wiosną prawdziwe oblężenie przeżywają sklepy ogrodnicze, które w swojej ofercie mają różnego rodzaju grille. Pośród różnych marek jedną z najpopularniejszych jest weber grill, ich grille sprzedają się zawsze w bardzo dużych ilościach. W sklepach dostępne są rozmaite rozmiary grillów- od najmniejszych, takich, które można zabrać praktycznie wszędzie, aż po tak ogromne, że raczej ciężko gdzieś je przemieścić. Najchętniej jednak kupowane są modele na bazie koła, wraz z przykrywką i dwoma kółkami, umożliwiającymi proste przemieszczanie sprzętu. Osoby, które mają swoje prywatne ogrody, bardzo często stawiają w nich grille betonowe lub kamienne. Są one wtedy nie tylko wygodnym i dużym grillem, ale też elegancką ozdobą w ogrodzie. Bez względu jednak na rozmiar, kształt czy kolor grilla i tak najbardziej liczy się towarzystwo, jakie się wokół niego zbierze. Zakup odpowiedniego grilla ma wpływ na to, jaką ilość jedzenia w jakim czasie jesteśmy w stanie przygotować. Jeżeli regularnie spotykamy się na grillowaniu w większym gronie, to warto na poważnie przemyśleć zakup sprzętu z dużym rożnem. Wtedy za jednym zamachem ugrillujemy porcje dla wszystkich biesiadników. 

Grillowanie nazywane jest prześmiewczo naszym sportem narodowym. Wynika to z tego, że z ucztowaniem przy grillu wiąże się spotkanie z przyjaciółmi i rodziną. Grill jako sprzęt do przyrządzania różnych potraw nie jest więc celem samym w sobie. Liczy się atmosfera, jaka się wokół niego wytwarza.

Close Menu