Obrączki ważny element podczas ślubu

Obrączki ważny element podczas ślubu

Chyba każdy z nas wie jaki element podczas uroczystości ślubnych jest najważniejszy. Każdy czeka na na sakramentalne „tak” podczas, którego para młoda wymienia się obrączkami na dopełnienie zaślubin. Jest to stara tradycja, która towarzyszy nam aż do dziś. Raczej niespotykany jest ślub bez obrączek. Co więcej na rynku jest ich mnóstwo w różnych wzorach, z różnych metali szlachetnych jak złoto, srebro. 

Jak podać obrączki parze młodej?

solidna szkatułka na obrączki z poduszkąW pewnym czasie powstała również tradycja podawania parze młodej obrączek przez świadka lub kogoś bliskiego z rodziny zazwyczaj jest to dziecko. Jak jednak podać odpowiednio obrączki? Cóż wielu z nas zastanawia co jest na to idealnym pomysłem. Zastanawiamy się również w czym je podać, bo przecież nie schowamy ich do kieszeni. Otóż najlepszym rozwiązaniem jest solidna szkatułka na obrączki z poduszką. Na rynku polskim i światowym istnieje wiele firm zajmujących się produkcją takich skrzyneczek. Występują w różnych rozmiarach, kolorach, stylach. Mogą być skromne i proste, ale są również przyozdobione na przykład złotymi lub srebrnymi elementami. Często w środku jest mała poduszeczka z wycięciami na dwie obrączki.  Taka mała szkatułka wzbudza zainteresowanie gości a przede wszystkim wygląda estetycznie i nadaje klimat ślubu, który staje się bardziej ekskluzywny. Kiedy ja brałam ślub nie wyobrażałam sobie, że świadek mojego męża wyciągnie po prostu obrączki z kieszeni. Postanowiłam zakupić taką małą skrzyneczkę i wyeksponować nasze obrączki. Poszukiwania trwały długo zanim znalazłam tę wymarzona. Zaszczyt z niesienia ich do ołtarza przypadł na moją kilku letnią chrześnicę. Wszyscy byli tym zachwyceni, ale najbardziej chyba ja. Byłam bardzo wzruszona kiedy mała kilkuletnia piękna dziewczynka zaszczyciła mnie podaniem obrączek w najważniejszym dla mnie dniu w tak pięknie ozdobionej szkatułce. Nie wyobrażam sobie jak inaczej mogły by zostać nam podane. 

Tak więc jeśli nie macie pomysłów warto rozejrzeć się w sieci i poszukać specjalnej szkatułki na obrączki. Stron, na których można je znaleźć jest wiele, ale wierze, że po przejrzeniu kilku ofert uda się zdecydować i wybrać coś odpowiadającego do klimatu ślubu. Ważne jest żeby nie przesadzić z ozdobami, w końcu ślub to oczywiście ważna uroczystość, ale nie chodzi o to żeby nadmiernie się przechwalać. Ma być wykwintnie i owszem. Moim zdaniem udany ślub z idealnie wyeksponowanymi obrączkami i pięknym ich podaniem to kluczowa sprawa. A chyba każdemu z nas zależy na tym, żeby było idealnie.