Nowoczesny karnisz kwadratowy

Nowoczesny karnisz kwadratowy

Urządzając poszczególne pomieszczenia w swoim domu nie możemy zapomnieć o szczegółach. Naturalne jest to, że obmyślając projekt na którego podstawie urządzimy całe pomieszczenie, skupiamy się najpierw na takich aspektach jak meble, podłoga, kolor ścian, ale nie możemy pominąć innych rzeczy, które są równie ważne. Dobierając karnisz powinniśmy to zrobić tak, aby pasował do reszty wystroju, ponieważ jeśli źle wybierzemy, to taki mały szczegół, jakim jest karnisz, będzie psuł całokształt.

Kwadratowy karnisz pojedynczy z metalu

kwadratowe karnisze metalowe pojedynczeJeszcze przed dekadą najpopularniejszym rodzajem karniszy, były karnisze drewniane. W domach i mieszkaniach urządzonych w starym stylu do tej pory możemy zauważyć nad oknami tego typu karnisze. Zostały one bardzo skutecznie wyparte przez karnisze z metalu, ponieważ wyglądają one dużo nowocześniej, dzięki temu idealnie wpisują się w nowoczesny styl mieszkania. Obecnie najpopularniejszym rodzajem są kwadratowe karnisze metalowe pojedyncze. Są one uwielbiane przez osoby, które chcą urządzić mieszkanie w bardzo nowoczesnym stylu, w sposób minimalistyczny, bez niepotrzebnych dodatków, które mogłyby szpecić całe wnętrze. Dlaczego pojedyncze, a nie podwójne? Odpowiedz na to pytanie jest bardzo prosta, a mianowicie pojedyncze dlatego, że teraz już nikt nie wiesza w swoich oknach zasłon i firanek, tylko same firanki, więc podwójny karnisz jest zupełnie niepotrzebny. Kwadratowe karnisze wykonane są w całości z metalu, zazwyczaj jest to aluminium, dzięki temu karnisz jest bardzo lekki, ale jednocześnie bardzo wytrzymały. Niska waga karniszy ułatwia nam ich montaż, ponieważ kołki montażowe nie muszą być tak długie jak przy innych karniszach, więc nie musimy wiercić tak dużych otworów. Karnisz pokryty jest kilkoma warstwami farby, która jest nakładana w większości przypadków w sposób proszkowy, dzięki temu lakier jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne, co jest dużym plusem, ponieważ przez to karnisz nawet po dłuższym czasie wygląda prawie jak byłby nowy.

Popularność tego rodzaju karniszy sprawiła, że mamy do nich dużo łatwiejszy dostęp, ponieważ są dostępne w każdym sklepie z artykułami potrzebnymi do wystroju wnętrza. Mamy również dużo większy wybór, ponieważ na rynku pojawia się coraz więcej modeli karniszy kwadratowych, dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Karnisze kwadratowe są stosunkowo tanie, ponieważ za kwotę poniżej stu złotych możemy znaleźć conajmniej kilka modeli karniszy, więc nie musimy przeznaczać dużych kwota, aby nasze pomieszczenie wyglądało dobrze.

Close Menu