Nowoczesne szklane balustrady

Nowoczesne szklane balustrady

 

Budując swój dom, musimy zadbać o wszystkie niezbędne szczegóły, ponieważ dopiero, gdy wszystkie nawet najdrobniejsze prace procesu budowlanego zostaną wykonane, to będziemy mogli powiedzieć, że nasz dom jest wykończony. Wzniesienie ścian i nakrycie ich dachem to nie wszystko, musimy zadbać między innymi o takie szczegóły jak balustrady. Balustrada spełnia dwie funkcje, po pierwsze zapewnia nam bezpieczeństwo na schodach i balkonach naszego domu, a po drugie nadaje budynkowi walorów estetycznych.

Solidne balustrady ze szkła

solidna balustrada szklana w KrakowieJeszcze kilkanaście lat temu balustrady były wykonywane z drewna, jeszcze do dzisiaj w starych domach możemy takie zauważyć. Było tak, ponieważ drewna jest bardzo łatwym do obróbki materiałem. Następnie ich miejsce zastąpiły balustrady stalowe, które do teraz cieszą się dużą popularnością. Balustrady stalowe powoli są wypierane przez balustrady szklane. Balustrady ze szkła możemy zauważyć w nowych biurowcach, a także coraz częściej w domach jednorodzinnych, które są stylizowane na bardzo nowoczesne. Dzieje się tak szczególnie w dużych miastach np. solidna balustrada szklana w Krakowie jest najpopularniejszym rodzajem balustrady. Duże zapotrzebowanie na tego typu produkty na terenie Krakowa sprawiło, że na terenie dawnej stolicy Polski pojawiło się kilka firm, które produkują takie balustrady. W większości przypadków są to balustrady wykonywane na zamówienie dla konkretnego klienta, chociaż możemy też kupić gotową balustradę. Do produkcji balustrad ze szkła jest wykorzystywana stal oraz szkło. Stalowa jest tylko i wyłącznie konstrukcja całej balustrady, która utrzymuje wszystko w jednej całości. Szkło stanowi resztę balustrady, czyli około siedemdziesiąt procent z całości. Do produkcji jest wykorzystywane bardzo wytrzymałe szkło, cechuje się ono dużą odpornością na zarysowania oraz rozbicia. Nawet jeśli stłuczemy jeden z elementów balustrady, to nie mamy się o co martwić, ponieważ szkło rozsypie się na małe kawałki bez ostrych krawędzi, ponieważ jest to tak zwane szkło bezpieczne.

Balustrady ze szkła zyskały popularność z dwóch powodów. Pierwszym z nich jest to, że wyglądają one naprawdę dobrze, nadają świeżości wnętrzu przez swój bardzo nowoczesny wygląd. Drugim powodem jest to, że są one bardzo solidne, więc mamy pewność, że balustrada posłuży nam przez bardzo długi czas. Koszt zakupu takiej balustrady jest uwarunkowany tym jak duża ma ona być. Balustrada na standardowej wielkości klatkę schodową, to koszt około dwóch tysięcy złotych.

 

Close Menu