Nowe piły stołowe i ich funkcje

Nowe piły stołowe i ich funkcje

Jeśli chodzi o piły stołowe, zauważyć możemy, że jest ich coraz więcej na rynku. Cały czas producenci udoskonalają swoje modele, aby być lepszym od konkurencji. Nie ma sensu podawać konkretnych marek, ale warto określić, jakie piły są teraz najlepsze i za ile można je nabyć. Dodano do nich dużo możliwości, a tym samym sprawiono, że praca jest łatwiejsza i wygodniejsza. Zadbano o komfort użytkownika, a gratisy przy zakupie są niemalże obowiązkowe. O tym wszystkim Ci opowiem, abyś kupił piłę rozważnie.

Najlepsze piły stołowe na rynku

piła stołowaKonkurencja na rynku elektronarzędzi jest bardzo duża, więc trzeba określić najlepsze produkty. Dobra piła stołowa pozwala ciąć drewno na różne sposoby. Postanowiono poprawić mocowanie tarcz, dlatego ich wymiana jest łatwiejsza i szybsza. Należy odciągnąć dźwignię, a następnie przekręcić zawór blokady. Jak to zrobimy, tarcza będzie już na tyle luźno, że szybko ją zdejmiemy. Zabezpieczenie tarczy jest nie tylko mechaniczne. Wykorzystuje się do tego również podciśnienie oraz sprężone powietrze. Tarcza dociskana jest do sworznia głównego, aby nie wysunęła się z przeznaczonego dla niej miejsca. Każda dobra piła stołowa ma podświetlenie laserowe. Dzięki temu już na etapie przymiarek do cięcia wiesz, którędy przejdzie piła. Ogranicza to wszystkie pomyłki, można dopasować linię cięcia do linii narysowanej ołówkiem z dużą dokładnością. Skoro w nowoczesnych piłach wykorzystuje się powietrze, to zadbano, by wszystko odpady gromadziły się w jednym miejscu. U spodu piły stołowej jest płaska, dość szeroka dysza, która zbiera trociny oraz opiłki do jednego pojemnika. Przy jednorazowym cięciu różnicy nie widać, ale gdy ktoś cały dzień pracuje z taką piłą, na pewno doceni tą funkcję. Poprawiono uchwyty dla operatorów, a także zmniejszono możliwości obrotowe manetki. Tym samym wygodniej jest ciąć długie krawędzie, gdyż dłoń pozostaje w naturalnej pozycji, nie trzeba jej specjalnie wyginać. Tym samym cięcia nie wymagają powtarzania, ani robienia przerwy w ich trakcie.

Piły te dostępne są już nie tylko na stronach internetowych producentów. Przez Internet kupimy taniej, ale czasami na dostawę trzeba poczekać nawet tydzień. Możemy je kupić w sklepach stolarskich i hipermarketach. Warto pytać sprzedawców o konkretnych producentów i produkty, które wydali dopiero w tym roku. Z każdym rokiem piły są coraz lepsze. Dobra piła kosztuje około siedmiuset złotych, a w gratisie są okulary ochronne, a także zestaw tarcz do cięcia drewna, metalu oraz do szlifowania ostrych krawędzi.

Close Menu