Naucz się gry w tenisa

Naucz się gry w tenisa

Chcesz zacząć grać w tenisa? Nic prostszego. To na tyle uniwersalny sport, że w zasadzie w każdym wieku można rozpocząć przygodę z rakietą i piłeczką. Na infrastrukturę również nie ma co narzekać. Kortów jest coraz więcej, a świetne wyniki Agnieszki Radwańskiej oraz mniejsze sukcesy innych polskich tenisistów sprawiają, iż chętnych do grania nie brakuje. I to zarówno wśród kilkulatków, jak i seniorów. Tenis ziemny stał się popularną aktywnością rekreacyjną.

W każdym wieku możesz się nauczyć gry w tenisa

nauka tenisaCo ciekawe, w tenisa można grać przez cały rok. Nawet zimą treningi, zajęcia i zawody  odbywają się w halach lub wielkich namiotach. Na naukę praktycznie nigdy nie jest za późno. Przygodę z tenisem najlepiej zacząć od spotkania z instruktorem, by usłyszeć kilka praktycznych rad. Na początek warto spróbować swoich sił na krótszym korcie z miękką piłeczką. Nie ma znaczenia, czy jako rodzice zapisujecie swoje dziecko na zajęcia, czy sami chcecie nauczyć się grać, ale najważniejsze na początku to nie stawiać sobie zbyt dużych wymagań. Gra ma być zabawą, a nauka tenisa powinna zachęcać do przyjścia na kolejny trening. Nikt nie został mistrzem po kilku godzinach odbijania piłki. Na czym skoncentrować się na początku przygody z tą dyscypliną sportu? Nie na technice, przynajmniej nie za mocno, nie na sile, nie na przyswojeniu zbyt wielkiej liczby zagrań. Zostawmy to na później. Wielu ekspertów, także tenisistów i byłych zawodników, podkreśla, że niezwykle istotne jest czucie piłki. To się sprawdza w ciągu całej tenisowej kariery. Nie zawsze trzeba uderzać mocno, a powinno się to robić precyzyjnie, czasem zaskakująco dla przeciwnika. Koniecznie pracujmy też nogami, to ich ruchy bywają czasem najistotniejsze przy odbiciach piłki. Trening tenisa ma wiele zalet. Poprawia koordynację ruchową, ale też działa pozytywnie na rozwój osobowości, uczy samodzielności i myślenia. Kształtuje też charakter. W przypadku dorosłych, którzy uczą się gry, to świetny sposób na odreagowanie stresów i aktywne zagospodarowanie wolnego czasu. To także znakomita zabawa dla każdego.

Być może kiedyś tenis był uznawany za sport elitarny, uprawiany przez stosunkowo niewielką liczbę osób. Potem to się zmieniło. Dziś tę dyscyplinę uprawia się praktycznie wszędzie, a status dyscypliny olimpijskiej czy ranga turniejów Wielkiego Szlema, a także ogromne pieniądze do wygrania na tenisowych turniejach sprawiają, że to gra popularna wśród osób w każdym wieku. Tym bardziej że wbrew stereotypom wcale nie jest sportem wyłącznie dla zamożnych.

Close Menu