Kursy bhp w Łodzi

Kursy bhp w Łodzi

Łódź jest miastem przemysłowym, na terenie którego działa bardzo wiele firm i przedsiębiorstw. W zależności od wielkości zakładu i ilości zatrudnionych pracowników, pracodawca zatrudnia instruktora dbającego o bezpieczeństwo i higienę w firmie na etat lub doraźnie. Liczebność pracowników nie ma większego znaczenia, ponieważ musimy zadbać o odpowiednie przeszkolenie naszych pracowników w zakresie bhp. Przepisy ustalają nie tylko rodzaj takich szkoleń, ale również długość ich trwania.

Szkolenia bhp w Łodzi

szkolenie bhp na terenie łodziPrzez Łódź przechodziły niegdyś szlaki handlowe, których ślady możemy obserwować do dzisiaj. Od zawsze było to jedno z najbardziej uprzemysłowionych miast w Polsce. Podobnie jest dzisiaj i w pobliżu i na terenie miasta chętnie zadamawiają się nowe przedsiębiorstwa i firmy. W związku z tym instruktorów bhp jest coraz więcej. Mają oni pełne ręce roboty i całymi dniami krążą między różnego rodzaju zakładami. Na początku każdy pracownik musi wziąć udział w szkoleniu wstępnym. Jest to trzygodzinny kurs, podczas którego nowy pracownik powinien poznać ogólne zasady bezpieczeństwa obowiązujące na terenie danego zakładu. Instruktor, który przeprowadza szkolenie, powinien uświadomić pracownika, jak ważne jest stosowanie środków ochrony indywidualnej. Zadaniem szkolenia bhp jest uświadomienie ludziom, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się na stanowisku pracy oraz jakie konsekwencje mogą wynikać z ich lekceważenia. Noszenie kasku ochroniło już niejednego pracownika budowy przed rozcięciem głowy lub nabiciem guza. Zakładanie butów ze specjalnie usztywnianymi czubkami oraz wtopionym w podeszwę kawałkiem blachy niejedną stopę uchroniło przed poważnymi obrażeniami mechanicznymi. Tak samo jest z innymi elementami ubioru pracownika: rękawicami i okularami ochronnymi, a nawet odzieży wykonanej ze specjalnego, niepalnego materiału. Ze względu na to, że Łódź jest miastem akademickim bardzo często do pracy zatrudniani są studenci. Właśnie dlatego szkolenie bhp na terenie Łodzi często dotyczy ludzi młodych, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę. Rozmowa z takimi pracownikami ma jeszcze większe znaczenie, ponieważ nie posiadają oni doświadczeń i rozeznania w tym temacie.

Według prawa, każdy pracownik powinien zostać doszkalany. Oznacza to, że po upływie jakiegoś czasu, powinno odbyć się kolejne szkolenie. Organizowanie takich szkoleń jest znaczenie prostsze dla pracodawców, ponieważ mają one najczęściej charakter grupowy. Oznacza to, że w jednym czasie szkolimy wielu pracowników, a co za tym idzie oszczędzamy pieniądze. Instruktorzy bhp mają stawki zróżnicowane od ilości szkolonych osób.

Close Menu