Kamera monitoringu internetowego wysokiej jakości

Kamera monitoringu internetowego wysokiej jakości

Rozwój nowych technologii często ma odwrotne skutki dla użytkowników którzy przyzwyczaili się do jednego typu systemu monitorowania i używali go od dłuższego czasu. Okazuje się zazwyczaj, że nowe i lepsze urządzenia nie są kompatybilne z nowymi technologiami i nie nadają się do współpracy ze starymi systemami, przez co cała infrastruktura monitoringu musi być zazwyczaj wymieniana. Jest to głównym problemem w stacjonarnych systemach monitorowania, aczkolwiek monitoring internetowy, jak ten obsługiwany w naszej stacji, również często miewał podobne niedogodności.

Najnowocześniejsze kamery monitoringu internetowego

nowoczesne kamery ipPrzede wszystkim, do podłączenia obiektu do naszej stacji monitorowania wymagane są odpowiednio nowe kamery, gdyż używany przez nas system monitoringu nie współpracuje ze starymi urządzeniami. Mimo wielokrotnych uwag, jakie kierowaliśmy do właścicieli monitorowanych przez nas obiektów, często zdarzało się iż woleli oni oszczędzać na urządzeniach, instalując kamery niskiej jakości, lub urządzenia wogóle nie przeznaczone do pracy z monitoringiem internetowym. Zwykle była to bardzo krótka inwestycja, bo po informacji o niezgodności urządzeń szybko wymieniali je na nowoczesne kamery ip, które były specjalnie przeznaczone do naszego systemu monitorowania. Nowoczesne kamery nie tylko pozwalały na bezproblemowe podłączenie się do stacji monitorowania, ale również pozwalały operatorom na łatwiejszą pracę i dokładniejszą obserwację chronionego terenu. Najnowocześniejsze kamery monitoringu internetowego wcale nie odstawały od tych przeznaczonych do układów stacjonarnych, posiadając bardzo wysoką jakość obrazu i szybkość sygnału, nawet na łączach znacznie oddalonych od centrum monitorowania, a przy połączeniu z okablowaniem o wysokiej przepustowności, pozwalały na obserwację niemal w czasie rzeczywistym, bez znacznych opóźnień w odbiorze.

Oczywiście, urządzenia o wysokiej jakości były odpowiednio droższe niż przeciętnej jakości kamery, aczkolwiek przebijały je pod każdym względem, zarówno czystością obrazu, ale również wytrzymałością na uszkodzenia i warunki pogodowe, jak i samą żywotnością urządzeń i wykonaniem podzespołów elektronicznych. Lepsze kamery nie miały tendencji do nagłych usterek czy zacięć spowodowanych niską jakością elektroniki, oraz były o wiele bardziej kompatybilne z różnymi rodzajami oprogramowania do systemów monitoringu wizyjnego. Nowoczesne kamery miały również mnóstwo funkcji ułatwiających obserwację, których stare modele nie posiadały.

Close Menu