Jakie badania wykonujemy za pomocą urządzeń pomiarowych

Jakie badania wykonujemy za pomocą urządzeń pomiarowych

Typowe pomiary dokonywane przy użyciu urządzeń pomiarowych to maksymalna siła utrzymywana przed zerwaniem (siła ściskająca) lub obciążenie przy przemieszczeniu (tj. 55 kilogramów przy ściskaniu 1 ”) lub przemieszczenie przy obciążeniu (tj. 0,28” ściskania przy 20 kilogramach siły). Test na odrywanie jest podobny do testu na rozciąganie. Jednak zamiast rozbierać pojedynczy element, rozłącza się dwa połączone ze sobą materiały.

Rodzaje testów stosowanych przy użyciu urządzeń pomiarowych

urządzenia pomiaroweW tym teście jeden zacisk utrzymuje jeden materiał, a drugi zacisk utrzymuje inne materiały. Następnie rozłączasz je na kilka cali. Siła jest mierzona do 1000 razy na sekundę podczas testu, a średnia wszystkich odczytów siły jest zgłaszana jako „średnia siła odrywania”. Test zginania: jest to test ściskania, w którym podpiera się długość materiału, rozciągając go na dwóch podporach na każdym końcu. Pod nim nie ma nic, co podpiera środkową część. Następnie naciskasz od góry bezpośrednio na środku rozpiętości materiału, aż podparty materiał pęknie lub osiągnie określoną odległość. Ten test mierzy wytrzymałość materiału na zginanie (wytrzymałość na zginanie) i jego sztywność (moduł zginania). Test przebijania: W tym teście zabezpieczasz okrągły odcinek materiału wokół jego obwodu. Następnie zstępujesz z góry i naciskasz materiał „sondą nakłuwającą”, aż materiał się przekłuje. Siła pękania produktu nazywana jest „odpornością na przebicie”. Maszyny do testowania na ściskanie to uniwersalne urządzenia pomiarowe, specjalnie skonfigurowane do oceny statycznych charakterystyk wytrzymałości na ściskanie materiałów, produktów i komponentów. Nasze maszyny do prób ściskania mierzą takie cechy, jak najwyższa wytrzymałość na ściskanie, granica plastyczności, ugięcie i moduł. Test sprężania ujawnia stan zaworów silnika, gniazd zaworów i pierścieni tłokowych oraz czy te części zużywają się równomiernie. ensometr działa poprzez przyłożenie ekspansywnej siły do badanego elementu, który jest zablokowany w maszynie. Obracasz uchwyt, który przykłada siłę naprężającą do próbki, a jednocześnie obraca bęben papierowy, na którym jest papier milimetrowy.Za każdym razem, gdy wykonujesz 1 obrót za pomocą uchwytu, wciskasz kolec w papierowy bęben. Spowoduje to zapisanie zachowania badanego elementu, dopóki nie zawiedzie.

Maszyny do testów zmęczeniowych wykorzystują testy statyczne, dynamiczne i zmęczeniowe do oceny wytrzymałości surowców, komponentów lub produktów gotowych.Maszyny do badania zmęczenia przeprowadzają testy, mierząc siłę przykładaną do próbki przez wiele, wiele cykli, aż próbka ulegnie awarii. Testy zmęczeniowe pomagają określić oczekiwaną długość życia próbki testowej przy rzeczywistych obciążeniach eksploatacyjnych w rzeczywistych zastosowaniach.

Close Menu