Jak znaleźć dobrze płatną dodatkową pracę?

Jak znaleźć dobrze płatną dodatkową pracę?

Kiedy byłam jeszcze w liceum, studia zawsze kojarzyły mi się z mnóstwem wolnego czasu i ciężką nauką w sesji. Dlatego, kiedy przeprowadzałam się do innego miasta, żeby rozpocząć edukację na wymarzonej uczelni, bardzo szybko i dosyć boleśnie zderzyłam się z rzeczywistością. Okazało się, że na moim kierunku przez cały rok jest niezwykle dużo wymagających egzaminów, które trzeba zdać. Co więcej, żeby móc pozwolić sobie na wypady do restauracji czy do kina, musiałam znaleźć jakieś źródło dodatkowych zarobków. Niestety nie zdawałam sobie wówczas sprawy z tego, jak trudne może być wybranie godnego uwagi ogłoszenia. 

Co warto wiedzieć podczas poszukiwań dodatkowej pracy?

dobra praca dodatkowa - KrakówGdy zauważyłam, że zaczyna mi brakować pieniędzy na niektóre wyjścia ze znajomymi, postanowiłam, że lepiej wykorzystam swój czas wolny i poszukam dodatkowego zatrudnienia. Zaczęłam przeglądać w Internecie ogłoszenia, ale na ogólnodostępnych portalach nie było zbyt wielu wartościowych ofert. Zastanawiałam się, gdzie jeszcze mogłaby być jakaś dobra praca dodatkowa – Kraków, w którym wówczas mieszkałam, był bardzo szybko rozwijającym się miastem, ale godne uwagi ogłoszenia znikały w mgnieniu oka. Postanowiłam, że muszę się nieco bardziej wysilić, więc szukałam na mapie restauracji, księgarni oraz sklepów, w których chciałabym pracować, a następnie szłam ze swoim CV do właścicieli. Początkowo większość z nich mi odmówiła, tłumacząc, że obecnie nie potrzebują nowych pracowników, ale ku mojemu lekkiemu zdziwieniu i radości niektórzy z uśmiechem wzięli ode mnie teczkę z dokumentami, mówiąc, że doceniają wszelkie starania. Byłam bardzo szczęśliwa, kiedy po kilku dniach odebrałam telefon z wiadomością, że mogę przyjść na swoją pierwszą rozmowę kwalifikacyjną. Nieco się stresowałam, ale niezwykle zależało mi na tej pracy, dlatego też wcześniej sporo czytałam o firmie, do której aplikowałam. Właściciel okazał się niezwykle sympatyczną osobą, z którą szybko złapałam wspólny język. Jeszcze tego samego dnia podpisaliśmy umowę i mogłam rozpocząć dzień próbny.

Bardzo miło wspominam współpracę z tamtą firmą. Nauczyłam się wielu przydatnych rzeczy, które mnie interesowały i przydały mi się w przyszłości. Dzięki temu wiedziałam, jak zachować się na kolejnych rozmowach o pracę i na co zwracają szczególną uwagę pracodawcy. Z perspektywy czasu cieszę się także, że mogłam dorobić sobie trochę pieniędzy do studenckiego budżetu. Pozwoliło mi to odkryć wiele ciekawych miejsc, w których poznałam niezwykłych ludzi i poszerzyłam swoją wiedzę na wiele tematów.

Close Menu