Jak powstają skapetki bambusowe?

Jak powstają skapetki bambusowe?

Sezon zimowy wiąże się m.in. ze zmianą obuwia. Jesteśmy wówczas zmuszeni wymienić przewiewne, lekkie sandały czy klapki na zabudowane, grube kozaki czy sztyblety. Zmiana ta może nasilać pocenie się stóp, co prowadzi do brzydkiego zapachu oraz poczucia dyskomfortu. W celu zniwelowania potliwości warto sięgnąć po przewiewne, przyjazne naturze skarpetki, do których produkcji wykorzystuje się naturalne surowce posiadające różne korzystne właściwości. Wszystkie te cechy posiadają tzw. skarpetki bambusowe.

Jak wygląda produkcja skarpetek bambusowych?

polecane skarpety z włókna bambusowegoBambus posiada wiele korzystnych cech. Roślina ta znana jest z tego, że bardzo dobrze wchłania wodę, ponadto najnowsze badania udowadniają, że bambus ma również właściwości bakteriobójcze, czyli uniemożliwia namnażanie się różnego rodzaju niebezpiecznych bakterii, które znajdują się m.in. w ludzkim pocie. Wszystkie te cechy udowadniają, że bambus jest bardzo wartościowym surowcem. Producenci odzieży znaleźli więc dla niego zastosowanie przy produkcji skarpet. Włókna bambusowe to inaczej sztucznie wytworzone włókna celulozowe, z których z kolei wytwarza się wiskoza. Tkanina ta produkowana jest z różnego rodzaju drzew, w tym również bambusa. Warto zaznaczyć, że wiskoza jest współcześnie materiałem bardzo popularnym i pożądanym. Główną jej zaletą jest to, że jest ona bardzo przewiewna i przyjazna ciału: nie podrażnia skóry, zapewnia jej oddychanie. Nic więc dziwnego, że wiskozę pozyskaną z bambusu stosuje się m.in. do produkcji skarpet, które posiadają korzystne właściwości dla ludzkiego zdrowia. Zwłaszcza dermatolodzy doceniają polecane skarpety z włókna bambusowego, wskazując na to, że hamują one rozwój grzybicy nóg oraz niwelują ich potliwość. Kolejnym atutem produktu jest również jego przystępna cena. Bambus jest bowiem stosunkowo tanim surowcem, dzięki czemu rynkowa cena wykonanych z niego skarpetek oscyluje w okolicy 10 zł. Należy również podkreślić, że skarpetki te z racji wykorzystanych do produkcji materiałów są bardzo wytrzymałe: nie mechacą się i można je prać w wysokiej temperaturze. Choć materiał służący do produkcji skarpetek z włókna bambusowego w większości wykonane są z włókien pochodzenia naturalnego (które przyjazne są środowisku), to jednak zazwyczaj dodaje się do nich również trochę elastyny dzięki której skarpetki nie tracą swojego kształtu i dobrze przylegają do stopy, jednocześnie nie obciskają jednak skóry.

Skarpetki bambusowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony konsumentów. Bambus wykorzystywany do ich produkcji posiada silne właściwości bakteriobójcze, wytworzona wiskoza jest natomiast przyjemna i przyjazna ciału. Skarpetki te pomogą Ci walczyć z problemem nadmiernej potliwości stóp, załagodzi również innego rodzaju stany zapalne. 

Close Menu