Fachowe i samodzielne usuwanie wgnieceń w samochodzie

Fachowe i samodzielne usuwanie wgnieceń w samochodzie

Różne wypadki komunikacyjne, a nawet silne gradobicia są w stanie uszkodzić strukturę karoserii samochodu. Może się to zdarzyć każdemu, nawet bardzo doświadczonemu kierowcy. Uszkodzenia karoserii wpływają źle na całą estetykę auta, a także obniżają jego wartość rynkową. Warto wtedy zastanowić się nad zdaniem auta do odpowiedniego warsztatu samochodowego w celu poddania auta zabiegowi fachowego usuwania wgnieceń.

Czy lepiej fachowo czy samodzielnie usunąć wgniecenie?

fachowe usuwanie wgnieceń PoznańWypadki się zdarzą i na taką okoliczność trzeba się przygotować. Zamiast załamywać ręce, można odprowadzić samochód do fachowego warsztatu samochodowego. Nie trzeba, tak jak to miało miejsce kiedyś, już odprowadzać samochodu do lakiernika. W niektórych salonach naprawy aut oferują specjalny zabieg polegający na wyciąganiu wgnieceń metodą PDR. Jest to metoda polegają na wyciągnieniu wgnieconego obszaru, dzięki sile specjalnego kleju. Nakłada się go na wgniecioną część karoserii, a później ciągnąc za warstwę kleju wypycha się daną strukturę karoserii do przodu. Osoba, która wykonuje taki zabieg musi być bardzo doświadczona w tym temacie, a jej ruchy muszą być pewne i precyzyjne. Zabieg ten wykonuje się przy lampach halogenowych, tak żeby widzieć każde zgięcie. Zabieg ten jest wykonywany w profesjonalnych zakładach naprawy aut. Ważne y wybierać odpowiednie salony napraw wykonujące usługę taką jak fachowe usuwanie wgnieceń Poznań, Warszawa, Kraków czy inne wielkie miasta Polski to rejony, w których można znaleźć doświadczonych w tym temacie specjalistów. Niektóre osoby chcą się podjąć takiej naprawy samodzielnie. Nie jest to oczywiście problemem, by dostać sprzęt do metody PDR w internecie czy stacjonarnie. Problem jednak tkwi w umiejętnościach. Możemy podjąć się tego zabiegu na własną rękę, ale tylko jeżeli jesteśmy w 100% pewni, że uda się nam to wykonać. Do tego zabiegu trzeba mieć rękę pewną i być bardzo precyzyjnym w działaniach. W przeciwnym razie nasza naprawa może poskutkować jeszcze większym uszkodzeniem auta. Blacha samochodu może nie wygiąć się w dobrą stronę lub wygiąć się aż nadto, co będzie skutkowało obniżeniem estetyki auta. Profesjonaliści w tym zakresie do metody PDR wykorzystują bardzo mocne lampy halogenowe, dzięki którym widzą każdy fragment powierzchni karoserii.

Fachowe usuwanie wgnieceń lepiej jest oddać w ręce specjalistów. Brakuje także w internecie dokładnych instrukcji mówiących o tym, jak dokładnie wykonać taki zabieg. Koszt takiej naprawy to około 500 zł, choć wyliczany jest indywidualnie po pierwszych oględzinach karoserii. Lepiej więc zdać auto do salonu, by mieć pewność, że zabieg zostanie wykonany dobrze.