Chemia do samochodów terenowych

Chemia do samochodów terenowych

Nie tylko samochody sportowe wymagały ekstensywnej pielęgnacji, by utrzymać je w idealnym stanie. Pojazdy terenowe były często tak samo, a w niektórych przypadkach nawet bardziej, doglądane, bo podczas gdy sportowe samochody narażone były tylko na szkodliwe warunki na drodze, terenowe wozy często musiały znosić efekty jazdy po bezdrożach i podmokłych trasach. Takie trasy odbywały się przez cały rok, więc tym bardziej obciążenie samochodów było większe.

Najlepsze preparaty do konserwacji samochodu

profesjonalna chemia samochodowaCzęsto zdarzało się iż pojazdy które nie były należycie konserwowane ulegały awariom lub uszkodzeniom już po kilku przejazdach. Lakier samochodowy również bardzo źle znosił tak wymagające warunki, jakie często pojawiały się przy nawet dość średnio trudnych trasach, dlatego też wozy terenowe były dokładnie czyszczone po każdym przejeździe. Standardowe preparaty były tutaj niewystarczające, gdyż tylko profesjonalna chemia samochodowa zapewniała dostatecznie duży poziom ochrony pojazdu, jak również dawała trwałe efekty nawet podczas częstych przejazdów. Środki do czyszczenia samochodów terenowych były na ogół o wiele mocniejsze, gdyż musiały nie tylko usuwać standardowe zabrudzenia i zakurzenie, ale również móc skutecznie czyścić części zabłocone, lub wystawione na działanie pozostałości po szkodliwych substancjach. Wiele tras było bowiem ulokowanych na terenie nieczynnych zakładów przemysłowych, więc jakikolwiek osad z trasy mógł spowodować znaczne uszkodzenia podwozia. Profesjonalnych preparatów do konserwacji i czyszczenia samochodu było więc w sprzedaży bardzo dużo, a większość mogła być dopasowana do konkretnego rodzaju samochodu. Pasty polerskie i preparaty do konserwacji lakieru, natomiast, były bardziej nastawione na ochronę karoserii przed efektami korozji i drobnych uszkodzeń podczas jazdy niż na zachowanie idealnego wyglądu lakieru, aczkolwiek najlepsze z owych środków konserwujących pomagały również w utrzymaniu wyglądu samochodu w fabrycznym stanie przez bardzo długi czas.

Preparaty te często zapewniały bardzo wysoki poziom wodoodporności i niewrażliwości na działanie promieni słonecznych, często mających ogromnie szkodliwy wpływ na stosunkowo wrażliwe lakiery samochodowe, powodując ich matowienie i niszczenie z czasem. Niektóre z najbardziej profesjonalnych past powodowały nie zatrzymywały wody w ogóle, powodując jej natychmiastowe spływanie z karoserii, nie tylko ułatwiając czyszczenie po przejeździe, ale również chroniąc samochód przed zabrudzeniami podczas samej jazdy w terenie.

Close Menu