Buty dla dzieci posiadające atest Zdrowej Stopy

Buty dla dzieci posiadające atest Zdrowej Stopy

Nie każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, że to pierwsze lata życia dziecka są decydujące dla rozwoju jego stóp. To właśnie te najwcześniejsze lata zdecydują o tym, jaki będzie stan zdrowotny stóp u osoby dorosłej. Dlatego warto zadbać o stopy dziecka w sposób szczególny, aby uchronić je przed różnymi wadami, zapewniając przy tym przyjemny i wygodny chód. Na polskim rynku znajduje się coraz więcej marek, które mają w swojej ofercie profilaktyczne buciki dla dzieci.

Obuwie profilaktyczne ze zmodyfikowanym obcasem Thomasa

buty profilaktyczne mrugałaNa pewno dobrze jest skorzystać z takiej oferty, by mieć pewność, że dziecko uczy się chodzić w odpowiednich butach. Wśród wielu marek na pewno należy zwrócić uwagę na obuwie Mrugała, a szczególnie te z linii Porto. Są to buty, które posiadają specjalne atesty Zdrowej Stopy. W takich bucikach dziecko będzie czuło się wygodnie. A przecież wiadomo, że dzieci, które uczą się chodzić, często nie są w stanie powiedzieć, że obuwie jest niewygodne – za duże lub za małe. Buty mają za zadanie wspierać stopy dziecka w ich naturalnym rozwoju i w żaden sposób nie doprowadzać do zaburzenia tego rozwoju. Marka, która zajęła się produkcją takich butów, istnieje na rynku obuwniczym już od wielu lat, dlatego mogła skorzystać ze swojego doświadczenia w tej branży. W projektowaniu butów brali też udział specjaliści, którzy znają się na konstrukcji i wymaganiach obuwia profilaktycznego. Takie buty profilaktyczne mrugała na pewno będą doskonałym rozwiązaniem dla dziecka i pozwolą mu nauczyć się chodzić prawidłowo. Oprócz tego że buty działają profilaktycznie, to jeszcze mają ciekawe wzornictwo. Dlatego podobają się one nie tylko rodzicom, ale również dzieciom, co jak wiadomo, jest bardzo ważne. Skóry, z których produkowane jest obuwie profilaktyczne, pochodzą tylko i wyłącznie z Polski. Spełniają one wszystkie wymogi, jakie są narzucane przez prawo Unii Europejskiej. Czubek buta profilaktycznego jest dość szeroki i ma też odpowiednią wysokość. Umożliwia to swobodne ruchy palców. Oprócz tego warto też wspomnieć o podeszwie, która jest elastyczna.

To z kolei pozwala na zginanie stopy w stawie śródstopowo-paliczkowym. Niestety większość butów dziecięcych nie pozwala na zginanie stóp w tym miejscu, co wcale nie jest dobre w okresie wzrostu i rozwoju. W butach profilaktycznych znajduje się również bardzo istotny obcas Thomasa, który został zmodyfikowany, dzięki czemu umożliwia wysklepienie stopy. Obcas Thomasa odpowiada też za stabilizację stopy oraz utrzymanie jej we właściwym położeniu, co u dzieci jest niezwykle istotne.

Close Menu