Automatyczny system przeciwpożarowy

Automatyczny system przeciwpożarowy

System przeciwpożarowy powinien znajdować się w każdym budynkach biurowych, użytku publicznego oraz przemysłowych, ponieważ właśnie w takich budynkach najczęściej dochodzi do pożarów oraz tak są największe skupiska ludzi. Cały system powinien być zaprojektowany przez specjalistę po konsultacjach ze strażą pożarną, po to, aby system był jak najefektywniejszy, co pozwoli nam na uzyskanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Dobrze zaprojektowany system przeciwpożarowy daje nam prawie stu procentową pewność, że wszyscy w budynku są bezpieczni.

Automatyczne kurtyny pożarowe

automatyczna kurtyna pożarowaSystemy przeciwpożarowe dzielą się na dwa typy. Pierwszym z nich jest system, który działa tylko wtedy, gdy obsługiwany jest przez ludzi. Mowa tutaj o różnego rodzaju gaśnicach i wężach gaśniczych. Drugi z nich to wszystkie systemy przeciwpożarowe, które działają samoczynnie. Jest to dużo lepszy rodzaj systemów przeciwpożarowych, ponieważ nie ważne jak dużo panika wystąpi podczas pożaru, to ogień i tak zostanie tłumiony, ponieważ wszystkie systemy zadziałają same, tak jak zostały zaprojektowane. Jednym z ciekawszych systemów przeciwpożarowych działających samoczynnie się kurtyny przeciwpożarowe. Automatyczna kurtyna pożarowa jest systemem, który jest ściśle powiązany ze zraszaczami oraz czujnikami dymu, ponieważ wszystkie trzy wymienione systemy przeciwpożarowe zaczynają działać dokładnie w tym samym czasie. W chwili gdy czujniki wyczują dym i włączą się zraszacze, to kurtyna automatycznie opada, nie pozwalając na rozprzestrzenienie się ognia. W ten sposób minimalizowane są straty, które mogą powstać podczas pożaru. Kurtyna posiada niezależny system zasilania, dzięki temu zadziała ona nawet gdy główne zasilanie w budynku zostanie odłączone. Kurtyny są tak rozmieszczone, aby umożliwić ewakuację wszystkich osób znajdujących się w budynku, ale ograniczyć przestrzeń dla ognia. Cała kurtyna wykonana jest z materiału ognioodpornego, o bardzo duże wytrzymałości, dzięki temu działanie ognia jej nie sforsuje.

Tego rodzaju systemy przeciwpożarowe są bardzo popularne na całym świecie. Ich popularność wzięła się przede wszystkim z ich skuteczność i niezawodności, jaką charakteryzuje się każda z kurtyn. Koszt montażu całego systemu kurtyn przeciwpożarowych uzależniony jest przede wszystkim od tego jak duży jest budynek. Biorąc pod uwagę ich skuteczność, warto zainwestować w ten rodzaj instalacji przeciwpożarowej. Montaż takich kurtyn odbywa się przez wykwalifikowanych pracowników, ponieważ tylko dobrze zamontowana kurtyna będzie w pełni skuteczna.

Close Menu